Posadzka anhydrytowa

Podłoga stanowi jeden z ważniejszych elementów w każdym obiekcie budowlanym. Zanim jednak przystąpi się do układania wierzchniej warstwy podłogi w postaci płytek czy parkietu konieczne jest wykonanie podkładu podłogowego czyli tzw. wylewki podłogowej.

Nasza Firma oferuje innowacyjne technologicznie rozwiązanie jakim jest posadzka samopoziomująca Jastrych Anhydrytowy. Ten nowoczesny materiał będący płynnym jastrychem na bazie spoiwa anhydrytowego ma wiele zalet ułatwiających pracę i obniżających koszty zarówno w fazie projektowania, jak i w fazie wykonawczej.

Agilia Sols A – informacje o produkcie

Agilia Sols A to Innowacyjny technologicznie produkt przeznaczony na podkłady podłogowe. Ten nowoczesny materiał powstały na bazie płynnego jastrychu anhydrytowego ma wiele zalet ułatwiających pracę w fazie projektowania, jak i w fazie wykonawczej.

pcq

Dozowany elektronicznie materiał produkowany jest z komponentów o stałej jakości, zawsze w takich samych sterowanych komputerowo warunkach. Sam proces produkcyjny podlega ścisłej kontroli jakości. Gotowa mieszanka trafia na plac budowy w momencie zapotrzebowania. Tym samym zbędne staje się utrzymanie dodatkowych kosztownych urządzeń na budowie. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć problemów ze składowaniem surowców na placu budowy.

Dlaczego posadzka anhydrytowa?

 • 900 m² wylewki bez dylatacji
 • Poprzeczne szczeliny dylatacyjne są niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, których zadaniem jest zapobieganie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła oraz ochrona nawierzchni przed pękaniem. Podczas produkcji jastrychu anhydrytowego została wykorzystana technologia wysokiego stopnia płynności. Dzięki temu podkład łatwo rozpływa się na powierzchni, co gwarantuje jej doskonale równe wykończenie bez względu na obszar - i co ważne - także bez konieczności wykonywania nacięć dylatacyjnych, co znacznie ułatwia prace wykonawcze.

  „Agilia™ Sols A ma bardzo mały współczynnik rozszerzalności cieplnej i z powodzeniem może być stosowana bez dylatacji na powierzchniach bez ogrzewania podłogowego do 900 m2 oraz na powierzchniach ogrzewanych aż do 300 m²” - wyjaśnia Anna Zys-Wojnarska, Kierownik ds. Produktów Specjalnych w Lafarge.

 • Jakość nadzorowana komputerowo
 • Cały proces produkcji podlega ścisłej kontroli komputerowej w betoniarni, czego nie można uzyskać przy stosowaniu np. gotowych wylewek workowanych. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt najwyżej jakości, który spełnia wszystkie zakładane parametry techniczne - co jest trudne w przypadku mieszanek produkowanych bezpośrednio na placu budowy.

 • Doskonała na ogrzewanie podłogowe
 • Agilia™ Sols A została stworzona przede wszystkim z myślą o podłogach z systemem ogrzewania podłogowego. Dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi przewodności cieplnej produkt zdecydowanie wpływa na zwiększenie wydajności ogrzewania. Jest ona dwukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych jastrychów cementowych. Ponadto, bardzo niska porowatość i zwarta struktura wylewki jeszcze bardziej optymalizują stopień przewodzenia ciepła i oddawania go pomieszczeniu. Produkt gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza.

 • Taniej i szybciej
 • Technolodzy Lafarge położyli duży nacisk na praktyczne i funkcjonalne aspekty produktu, czyli oszczędność czasu przy maksymalnym ograniczeniu dodatkowych kosztów. Płynna konsystencja oraz właściwości samopoziomujące pozwalają wylać nawet 1000 m2 powierzchni dziennie, co zapewnia oszczędność czasu oraz ograniczenie dodatkowych kosztów. Gotowy jastrych, zamówiony w wytwórni betonu Lafarge, dostarczany jest na plac budowy w konkretnym momencie zapotrzebowania. To pozwala na uniknięcie problemów ze składowaniem surowców, nadmiarem materiału po zakończeniu robót czy utrzymywaniem dodatkowych kosztownych urządzeń na budowie.

 • Cieńsza, lżejsza, bardziej efektywna
 • Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej Agilia™ Sols A gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe produktu pozwalają na wylanie o połowę cieńszej warstwy na instalację grzewczą w porównaniu do standardowo wylewanej warstwy jastrychu cementowego.

 • Energooszczędny i przyjazny naturze
 • Agilia™ Sols A - zgodnie z proekologiczną misją Lafarge - jest produktem przyjaznym środowisku naturalnemu. Jego zastosowanie we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym, bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery wytwarzającego się w procesie ogrzewania wody.