Prefabrykowane wiązary dachowe

Nowością w naszej ofercie są prefabrykowane konstrukcje dachowe z litego drewna. Stosowana technologia łączenia za pomocą płytek kolczastych pozwala na wykonanie konstrukcji w fabryce i uzyskanie dużych rozpiętości wiązarów – do 30 m bez podpory.

Zastosowanie tej nowoczesnej technologii umożliwia dowolne kształtowanie przestrzeni domu, gdyż wiązary opierają się jedynie na ścianach zewnętrznych, bez konieczności wykonywania słupów czy wewnętrznych ścian nośnych.

W domach parterowych możliwe jest zaprojektowanie dodatkowej przestrzeni w postaci pomieszczenia na poddaszu.

Prefabrykowane wiązary znajdują zastosowanie także przy poddaszach użytkowych. Pas dolny wiązarów stanowi jednocześnie konstrukcję stropu, co nie tylko obniża koszty budowy ale także znacznie przyspiesza prace.

Konstrukcje łączone na płytki kolczaste firmy MITEK dają wiele korzyści. Niewątpliwie ułatwiają montaż instalacji w budynku, np. elementów wentylacji czy też izolacji. Istotne jest także znacznie mniejsze zużycie tarcicy w porównaniu do tradycyjnej więźby dachowej.

Montaż prefabrykowanych wiązarów na placu budowy odbywa się bardzo szybko, zajmuje od 1 do 2 dni. Prace te odbywają się zazwyczaj przy użyciu dźwigu. W przypadku małych rozpiętości wiązary mogą być ustawiane na budynku ręcznie.

Dostarczona wraz z konstrukcją dokumentacja techniczna umożliwia sprawny i precyzyjny montaż. Projekt przygotowywany jest przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Pozwala ono na dokładne obliczenia statyczne, dobór geometrii, przekrojów tarcicy oraz typu i rozmiaru łączników. Wykonanie konstrukcji zgodnie ze szczegółowym projektem to gwarancja jakości i wytrzymałości wiązarów dachowych.